Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Proměnu naší zahrady podpořila:
Podporují nás

Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

Kliknutím na loga podporovatelů je zvětšíte.
Účastníme se...

Podrobnosti najdete zde.
5.1.2014

Práce v hliněném poli®

Práce v hliněném poli® je individuální terapeutická metoda, kterou používáme v naší mateřské škole již několik let. Její působení je založeno na zákonitostech haptiky, tedy kontaktu hmatem, proto je velmi přístupná a vhodná také pro děti s řečovými a vývojovými problémy. Nehledá diagnosticky příčiny poruch nebo zdánlivých deficitů a nevěnuje pozornost výsledkům tvorby, nýbrž podporuje vlastní potenciál a směřování dítěte a pomáhá nasytit jeho případné nenaplněné vývojové potřeby.

Práce v hliněném poli® je ve školním roce 2014-15 dětem se speciálními vzdělávacími potřebami umožněna bezplatně díky grantu MHMP. Rodiče ostatních dětí, kteří by měli o Práci v hliněném poli zájem, se mohou na základě konzultace s učiteli domluvit na placené terapii. V tomto školním roce (2014-15) je v péči terapeutky celkem 15 dětí se speciálními vzdělávacími potřebami a 7 dětí ostatních. Sezení probíhají v dopoledních hodinách, terapeutka si jednotlivé děti vyzvedává ze tříd. Přibližně jednou za měsíc se děti, pro které to je terapeuticky přínosné, setkávají v menších skupinkách. Rodiče jsou o průběhu terapie informováni vždy na konci pololetí.

Více o této metodě se dočtete na www.hlinenepole.cz.

hlinene-pole-obrazek hlinene-pole-obrazek hlinene-pole-obrazek hlinene-pole-obrazek hlinene-pole-obrazek hlinene-pole-obrazek hlinene-pole-obrazek


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster