Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Práce v hliněném poli®, lekce FIE a Trénink jazykových schopností podle Elkonina jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

:: PF 2021

23.12.2021

Milí rodiče, přejeme Vám a Vašim dětem mnoho štěstí a hlavně zdraví v roce 2022!


PF2022

:: Hledáme zaměstnance

20.12.2021

Od 1. 1. 2022 hledáme do naší mateřské školy zodpovědného a pečlivého člověka s empatickým vztahem k dětem, kolegům a kolegyním na úklid školkových prostor. Nabízíme plný úvazek, moderní prostředí, milý kolektiv a zaměstnanecké benefity.

Mzda: 17.000,- Kč

Zájemci, prosím, kontaktujte ředitelku školy.

:: Rušíme společné oslavy vánoc ve třídách

12.12.2021

Milí rodiče,
z důvodu nepříznivé epidemiologické situace, abychom děti, rodiče a personál školy nevystavovali zvýšenému riziku nákazy před Vánočními svátky, bohužel rušíme společné Vánoční večírky rodičů a dětí, které se měly konat 21. 12. Dopolední vánoční oslavy jednotlivých tříd proběhnou normálně.

Děkujeme za pochopení.

:: Výběrové řízení

8.12.2021

Fakultní mateřská škola se speciální péčí touto cestou zveřejňuje výzvu k podání nabídky na pozici nutriční sestry.

Informace o této zakázce najdete ZDE.

:: Pozvánka na setkání pro rodiče předškoláků

26.11.2021
plakátek

Milí rodiče, zveme vás na setkání pro rodiče předškoláků, které se uskuteční 6. 12. 2021 od 15:30 do 16:30 v sále naší mateřské školy.

Předškolákem je dítě tehdy, pokud oslaví svoje šesté narozeniny do 31. 8. 2022 - v dubnu jej čeká zápis do školy.

Pokud máte doma předškoláka, srdečně vás zveme na setkání, kde se dozvíte všechny informace, které potřebujete vědět před zápisem do základní školy:

termín zápisů, stručný přehled škol, spádovost,

připravenost dítěte na školu, jak ji mohu podpořit v konkrétních oblastech (myšlení, pozornost, řeč, grafomotorika, sociální kompetence...),

odklad školní docházky - kdo posoudí zralost dítěte a zprostředkuje odklad.

Děti se speciálními vzdělávacími potřebami mají možnost využít individuální konzultace v jejich SPC.

Na setkání s vámi se těší Jana Nermutová, speciální pedagog SPC při FMŠ Arabská.

:: Výběrové řízení

15.11.2021

Fakultní mateřská škola se speciální péčí touto cestou zveřejňuje výzvu k podání nabídky na vedení účetnictví školy a mzdového účetnictví.

Informace o této zakázce najdete ZDE.

:: Poděkování

12.10.2021

Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomohli při podzimní brigádě. Díky hojné účasti rodičů se podařilo udělat všechny plánované práce, přesadili jsme veliký keř, zkypřili jsme pádové zóny u klouzaček, prostříhali tunely v živých plotech, znovu postavili prolézací "domeček" na malé zahradě, přeházeli oba komposty, opravili plůtky kolem keřů a "želvy", znovu postavili "teepe" na velké zahradě, které je mnohem krásnější než dřív, kompletně jsme uklidili zahradu. Velký dík patří panu Svobodovi, který opravil žebřík na věž!


zobrazit | skrýt další

:: Pozvánka na podzimní brigádu

1.10.2021
plakátek


Milí rodiče, zveme Vás na PODZIMNÍ BRIGÁDU na naší zahradě, v SOBOTU 9. ŘÍJNA.

Každoročně pořádáme dvě brigády: jarní a podzimní, které nám jednak umožňují udržet naši velkou a krásnou zahradu jako dobré herní prostředí a jednak vždy přinesou zahradě něco nového. V loňském školním roce se konala pouze podzimní brigáda, a to ještě ve velmi omezeném režimu, takže letos se budeme zabývat především údržbou. Program prací bude také ovlivněn tím, jaké materiály na brigádu seženeme.

Brigáda se bude konat celý den, od 9:00 do 18:00, můžete přijít kdykoli během dne a na jakkoli dlouhou dobu. Na brigádu zajistíme oběd: budeme podávat speciální podzimní polévku, kdo bude polévku chtít, prosíme zapište si do seznamu ve vaší třídě počet porcí.

CO BUDEME DĚLAT:

znovu postavíme prolézací domeček z větví na malé zahradě,

vykopeme uschlý strom v "lese" na velké zahradě a na jeho místo přesadíme velký keř, který roste v poli,

vytřídíme a opravíme herní "větve a dřevo", zkontrolujeme některé herní špalky,

vystříháme - obnovíme chodbičky v živých plotech, prostříháme průchody po zahradě - letos zahrada hodně zarostla,

opravíme ohrazení jedlých keřů (jedlá divočina),

vyplejeme plevel a bodláky,

uklidíme po celé zahradě přírodní materiály: uložíme kam patří,

zryjeme - zkypříme pádové zóny pod klouzačkami,

bonusový úkol: oprava prohnilého dna lodi, výměna uchycení žebříku na věž (sehnat dubovou nebo akátovou větev), proběhne podle možností,

přeházíme kompost a uděláme i další potřebné práce.

CO POTŘEBUJEME:

Protože škola nemá dostatek nářadí, prosíme ty, kteří mají tu možnost, aby si přinesli svoje, anebo nám zapůjčili další nářadí pro ostatní. Letos budeme potřebovat NŮŽKY NA KEŘE, RÝČE, LOPATY, HRÁBĚ, PILY, KOLEČKA. Budete-li mít nějaké otázky nebo náměty k brigádě, nebo můžete-li přispět nějakým materiálem, napište na david.dvorak@skolka.org.

Těšíme se a děkujeme!

:: Zájmové kroužky v naší mateřské škole

15.9.2021

Již můžete přihlašovat své dětí do kroužků zájmové činnosti. Přehled kroužků v naší mateřské škole najdete zde: https://www.skolka.org/krouzky.html, přihlaste se pomocí online formuláře zde: https://www.skolka.org/krouzky-prihlaska.html. Přihlašovat se můžete do do úterý 28.9., hlavním kritériem pro přijetí je věk dítěte, nezáleží na pořadí přihlášení.

:: Informace k zahájení školního roku 2021-22

30.8.2021
plakátek plakátek

Školní rok v naší mateřské škole začne ve středu 1. září.

Základní informace k provozu školy, to je: co mají děti mít, kdy je škola otevřena a kdy zavřena, kontakty, provozní doby všech oddělení najdete v tomto dokumentu. Je to stejný dokument, který je k dispozici při třídních schůzkách a který obdrželi i rodiče nových dětí na informační schůzce.

Výše školného a stravného

Školné se pro tento rok snižuje na 860,- Kč měsíčně, výše stravného se nemění. Informace o placení školného a stravného najdete zde.

Harmonogram provozu školy

Pro letošní rok se organizace provozu nemění: Harmonogram provozu školy pak najdete zde.

Třídní schůzky

Zveme všechny rodiče na třídní schůzky, které se uskuteční 6. září 2021 od 17:30 ve vašem oddělení. Během schůzek obdržíte aktuální informace týkající se organizace školního roku, budete informováni o celoškolních akcích, kroužcích a podobně. Třídní schůzky budou současně valnou hromadou Klubu rodičů a proto Vás prosíme, abyste se dostavili, i když jste se zúčastnili již loňských nebo předloňských třídních schůzek a neočekáváte žádné nové informace.

Opatření proti šíření onemocnění Covid-19

Provoz školy bude bez omezení.

Děti v mateřské škole se nebudou testovat na onemocnění Covid-19, nebudou nosit roušky nebo respirátory.

Nebudeme aktivně zjišťovat zdravotní stav dětí, tj. například měřit dětem teplotu.

Prosíme rodiče i další osoby, které vstupují do naší školy, používali ve společných prostorách roušku nebo respirátor.

Prosíme rodiče, aby i nadále věnovali zvýšenou pozornost zdravotnímu stavu svých dětí a v případě příznaků respiračního onemocnění nechávali děti doma. V případě jakýchkoliv obtíží nebudeme děti přijímat do kolektivu.

Rodiče, kteří budou ve škole přítomni během adaptace nových dětí, nebudou muset mít roušky a respirátory za podmínek uvedených níže.

Adaptace nových dětí

V naší mateřské škole adaptujeme nové děti za přítomnosti a účasti rodiče, prarodiče nebo jiné blízké osoby. Dítě nastupuje do školy i s rodičem a postupně prodlužujeme dobu jeho pobytu ve školce a dobu jeho pobytu bez rodiče. Délka adaptace je individuální, konkrétní podoba adaptace závisí na potřebách dítěte a dohodě rodiny s učiteli. Snažíme se i po organizační stránce vyjít rodičům vstříc a během adaptace umožňujeme rodičům odcházet a přicházet podle potřeby. Adaptaci považujeme za velmi důležitou a je podstatnou součástí zahájení vzdělávacího procesu v předškolním věku..

Abychom dodrželi nařízení a doporučení MŠMT a aby mohla adaptace proběhnout podle potřeb dětí, proběhne adaptace za těchto podmínek:

1. Rodiče, kteří v období posledních 7 dnů absolvovali test na onemocnění COVID-19 s negativním výsledkem nebo prodělali v posledních 180 dnech onemocnění COVID-19 nebo jsou plně očkováni proti onemocnění COVID-19, budou moci být v rámci adaptace v naší mateřské škole bez omezení. Tuto skutečnost rodič doloží čestným prohlášením.

2. Rodiče, pro které neplatí bod. 1, si budou moci provést laický samotest přímo v mateřské škole, samotest poskytne naše mateřské škola.

3. Rodiče, pro které neplatí bod. 1 a nebudou chtít provést laický samotest, budou moci být při adaptaci přítomni pokud budou používat roušku nebo respirátor.

Personální změny

Letos opět došlo k několika personálním změnám. Do duhové třídy místo Jany Štěpančíkové nastupují dvě nové učitelky, Iva Frošová a Marika Kimmerová. Do zelené třídy nastupuje na učitelské místo Klára Zuntová a v červené třídě bude na půl asistentského úvazku pracovat Barbora Chybová.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster