Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Projekt Podpora inovativního vzdělávání a rozvoje pedagogických kompetencí je spolufinancován Evropskou unií.


Projekt Učíme se venku - na zahradě je spolufinancován Evropskou unií.


Práce v hliněném poli® a lekce FIE jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

Drakiády a Dračí dílny

Mnoho let jsme organizovali společné Drakiády, to je společné pouštění vlastnoručně vyrobených i koupených draků. tato akce probíhala obvykle předposlední víkend v říjnu, od roku 2001, kdy byl kopec za mateřskou školou byl zastavěn obytnými domy, jsme pouštěli draky na louce na Vypichu buď poblíž vchodu do obory Letohrádku Hvězda nebo nebo na kraji parku Ladronka.

Naší Drakiády se vždy účastnily nejen naši rodiče a děti, ale i naši absolventi, jejich rodiče a přátelé.

Od roku 2000 předcházela Drakiádě i víkendova dvoudenní Dračí dílna, během které jsme spolu s rodiči a dětmi vyráběli velké, papírové létající draky. Dílna byla příležitostí pro rodiče i děti spolupracovat na společném decela velkém konstručním a výtvarném projektu, kterým stavba pořádného draka je.

Drakiáda a Dračí dílna se nekonala každý rok, některé roky její termín kolidoval s jinou velkou podzimní akcí, benefičním festivalem DU NAZAHRA DU, poslední Drakiáda byla v roce 2018, následující roky se konala benefice, v dalších letech bylo konání akce znemožněno epidemií Covid-19.

Drakiády

Výběr fotografií z několika posledních Drakiád. Několik fotografií z těchto akcí, které tu lze s ohledem na GDPR ponechat a které tu ponecháváme jako vzpomínku na naše pravidelné pouštění draků :-).

zobrazit | skrýt další

Dračí dílny

Výběr fotografií z několika posledních Dračích dílen. Několik fotografií z výroby papírových draků, které tu lze s ohledem na GDPR ponechat.

zobrazit | skrýt další

Naše návody na draky

Níže plány na stavbu draků, které používáme. Návod na oblíbeného draka Malajce, který obsahuje i popis stavby, najdete zde.

Galerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie z některých společenských akcí naší školy. Vždy jsou zveřejněny fotografie pouze za poslední tři školní roky. Vzhledem k epidemii Covid-19 se bohužel v posledních letech mnoho společných akcí rušilo a tak v některých kategoriích momentálně žádné fotografie nejsou. Od školního roku 2021-22 také ukládáme většinu fotografií do uzavřených třídních blogů.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster