Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Práce v hliněném poli®, lekce FIE a Trénink jazykových schopností podle Elkonina jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

Drakiáda a Dračí dílna

Drakiáda je společné pouštění vlastnoručně vyrobených i koupených draků. Akce probíhá obvykle v neděli od 14:00, a to obvykle předposlední víkend v říjnu. Od roku 2001, kdy byl kopec za mateřskou školou byl zastavěn obytnými domy, pouštíme draky na louce na Vypichu buď poblíž vchodu do obory Letohrádku Hvězda (zde) nebo na kraji parku Ladronka (zde). Naší Drakiády se mohou zúčastnit nejen naši rodiče a děti, ale i absolventi, jejich rodiče či přátelé.

Od roku 2000 předchází Drakiádě i sobotní celodenní Dračí dílna na výrobu papírových draků. Dílna je určena pro děti s rodiči případně i staršími sourozenci, kteří si chtějí společně vyrobit velkého létajícího draka. Dračí dílna se skládá ze dvou částí: konstrukční části, která se koná obvykle o týden dříve a části výtvarné, která je obvykle den před Drakiádou. Obě dílny se konají obvykle v modrém oddělení. Kontrukce draka je poměrně technicky náročná, práce zahrnuje i tak "atraktivní" činnosti jako je vrtání a řezání dřeva, měření, lepení papíru a vázání provázků na pevné uzly. Je tedy dobré, když jsou přítomní rodiče technicky zdatní. Rovněž jsou vítání tatínkové, děděčci a starší sourozenci, kteří přiloží ruku ke společnému dílu. Vedení a pomoc se stavbou draka je vždy zajištěna. Výtvarnou část stavby draka je naopak necháváme zcela na dětech, je jim k dispozici pomoc učitele.

DRAKIÁDA 2017

Kvůli tomu, že benefiční festival byl až 24. září, se letos Drakiáda a Dračí dílna konat nebude.

Naše návody na draky

Níže plány na stavbu draků, které používáme. Návod na oblíbeného draka Malajce, který obsahuje i popis stavby, najdete zde.

Galerie


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster