Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Projekt Učíme se venku - na zahradě je spolufinancován Evropskou unií.


Práce v hliněném poli® a lekce FIE jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

Vynášení Moreny

Každé jaro společně Vynášíme Morenu. Celá škola se vydáváme na dlouhý pochod do šáreckého údolí, abychom Morenu zapálili, do potoka vrhli a tak zimu zahnali. Během pochodu s Morenou máme pět zastavení, při kterých má každá třída naší mateřské školy vystoupení či akci inspirovanou foklórním textem.

Zpět do školky se vracíme se symbolem jara, Lítem nebo Jarní panenkou (březovým polínkem). Tato společná akce trvá nejméně od 9:20 až do 13:00, takže tento den je oběd posunut na 13:00. Vynášení Moreny se po dohodě mohou zúčastnit i rodiče.


Morena 2024

:: Fotografie z vynášení Moreny 2024

Fotografie z posledního vynášení Moreny, z roku 2024.

zobrazit | skrýt další

Kudy budeme vynášet Morenu v roce 2024

Tady můžete získat povědomí o tom, kudy budeme vynášet Morenu a kde budou jednotlivá zastavení s akcemi tříd. Půjdeme ze školní zahrady přes starý sad u dětského hřiště za terasami Červený vrch, přes Jabloňovku za Novými Vokovicemi do údolí Šárky. Zpět nejkratší cestou přes silnice Na Krutci.

Obsah vložené mapy uvidíte až po povolení cookies.

Galerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie z některých společenských akcí naší školy. Vždy jsou zveřejněny fotografie pouze za poslední tři školní roky. Vzhledem k epidemii Covid-19 se bohužel v posledních letech mnoho společných akcí rušilo a tak v některých kategoriích momentálně žádné fotografie nejsou. Od školního roku 2021-22 také ukládáme většinu fotografií do uzavřených třídních blogů.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster