Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Projekt Učíme se venku - na zahradě je spolufinancován Evropskou unií.


Práce v hliněném poli® a lekce FIE jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

Vynášení Moreny

Vynášení Moreny je společnou akcí naší mateřské školy, která se koná se dopoledne. Každoročně se všichni vydáváme na dlouhý pochod s Morenou, abychom ji zapálili, do potoka vrhli a tak zimu zahnali. Během pochodu s Morenou máme pět zastavení, při kterých má každá třída naší mateřské školy vystoupení či akci inspirovanou foklórním textem. Zpět do školky se vracíme s Lítem, Jarní panenkou (polínkem) nebo jiným symbolem jara. Akce trvá nejméně od 9:30 do 13:00. Vynášení Moreny se po dohodě mohou zúčastnit i rodiče, avšak na vlastní nebezpečí.

V letech 2020 a 2021 se kvůli epidemii Covid-19 akce nekonala.


Morena 2023

Kudy jsme vynášeli Morenu v roce 2022

Tady můžete získat povědomí o tom, kudy jsme šli s Morenou v roce 2022. Stejná trasa bude i v roce 2023. Pokud byste se chtěli akce zůčastnit, vězte, že cesta není vhodná pro kočárky.

Obsah vložený z MAPOTIC.COM uvidíte až po povolení cookies.

Kudy jsme vynášeli Morenu do roku 2018

Do roku 2018 jsme vynášeli Morenu do Šáreckého potoka na louku u staré usedlosti Vizerka. Kvůli výstavbě nového, velkého objektu v této lokalitě jsme museli v roce 2019 místo, kde Morenu do potoka vhodíme, změnit na vzdálenejší louku až za zákrutem potoka. V letech 2020 a 2021 se kvůli epidemii Covid-19 akce nekonala, v roce 2022 zkusíme novou kratší cestu a nové místo.

Obsah vložený z MAPS.GOOGLE.COM uvidíte až po povolení cookies.

Galerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie z některých společenských akcí naší školy. Vždy jsou zveřejněny fotografie pouze za poslední tři školní roky. Vzhledem k epidemii Covid-19 se bohužel v posledních letech mnoho společných akcí rušilo a tak v některých kategoriích momentálně žádné fotografie nejsou. Od školního roku 2021-22 také ukládáme většinu fotografií do uzavřených třídních blogů.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster