Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Práce v hliněném poli®, lekce FIE a Trénink jazykových schopností podle Elkonina jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

MASOPUST

Masopust je spolu s táborákem největší společnou akcí v naší mateřské škole. Každoročně se v úterý před popeleční středou sejdeme, abychom pojedli, popili a na počínající půst se posilnili. Oslava Masopustu má vždy část, která probíhá ve třídách a alespoň jednu společnou akci pro všechny třídy. Na Masopust se přípravujeme týdny dopředu, pečeme s dětmi koláče a koblihy, hrajeme masopustní hry, vyrábíme kostýmy a masky. V den veselice je škola ověšena preclíky a klobásami.

Podoba akce se během let proměňuje: někdy školu obchází PAN PRONOBUS s kapelou a průvodem, jindy jdeme v průvodu masek okolím mateřské školy navštívit rodiny přátel. Oslava končí až v podvečer ZABITÍM KLIBNY nebo rozpáráním obří JITRNICE. Tancujeme a veselíme se. Velmi důležitou je při této akci účast a pomoc rodičů, kteří s námi hrají na hudební nástroje, pomáhají s výzdobou školy a výrobou masek.

Masopustní písničky

Píseň Masopust držíme v podání dětí z modrého oddělení (2014)

Další masopustní písnička - doprovod k tanci smrtek. Text je z Plickova Českého roku, nápěv "Když jsem husy pásala". Zpívají samotné děti z modrého oddělení (2015).

Galerie


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster