Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Práce v hliněném poli®, lekce FIE a Trénink jazykových schopností podle Elkonina jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

MASOPUST

Masopust je spolu se Zahradní slavností největší společnou akcí v naší mateřské škole. Každoročně se všechny děti a rodiče v úterý před popeleční středou sejdeme, abychom pojedli, popili a na počínající půst se posilnili. Oslava Masopustu má obvykle část, která probíhá ve třídách a společnou akci pro celou školu. Při oslavě Masopustu se držíme starých tradičních českých a moravských zvyků, na Masopust se přípravujeme týdny dopředu, pečeme s dětmi koláče a koblihy, hrajeme masopustní hry, vyrábíme kostýmy a masky. V den veselice je škola ověšena preclíky a klobásami.

Podoba akce se během let různě mění: někdy školu obchází PAN PRONOBUS s kapelou a průvodem, jindy jdeme v průvodu masek okolím mateřské školy navštívit rodiny přátel. Oslava končí až v podvečer ZABITÍM KLIBNY nebo rozpáráním obří JITRNICE. Tancujeme a veselíme se. Velmi důležitou je při této akci účast a pomoc rodičů, kteří s námi hrají na hudební nástroje, pomáhají s výzdobou školy, s výrobou masek, ale hlavně jsou účastníky průvodů a akcí v maskách, takže přispívají k celkové atmosféře a náladě této staročeské oslavy.

Masopustní písničky

Píseň Masopust držíme v podání dětí z modrého oddělení (2014)

Obsah vložený ze SoundCloud uvidíte až po povolení cookies.

Další masopustní písnička - doprovod k tanci smrtek. Text je z Plickova Českého roku, nápěv "Když jsem husy pásala". Zpívají samotné děti z modrého oddělení (2015).

Obsah vložený ze SoundCloud uvidíte až po povolení cookies.

Galerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie ze společenských akcí naší školy. Vždy jsou zveřejněny fotografie pouze za poslední tři školní roky. Vzhledem k epidemii Covid-19 se bohužel v posledních letech mnoho společných akcí rušilo a tak v některých kategoriích momentálně žádné fotografie nejsou.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster