Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Projekt Podpora inovativního vzdělávání a rozvoje pedagogických kompetencí je spolufinancován Evropskou unií.


Projekt Učíme se venku - na zahradě je spolufinancován Evropskou unií.


Práce v hliněném poli® a lekce FIE jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

MASOPUST

Masopust je spolu se Zahradní slavností největší společnou akcí v naší mateřské škole. Každoročně se všechny děti a rodiče v úterý před popeleční středou sejdeme, abychom pojedli, popili a na počínající půst se posilnili. Oslava Masopustu má obvykle část, která probíhá ve třídách a společnou akci pro celou školu. Při oslavě Masopustu se držíme starých tradičních českých a moravských zvyků, na Masopust se přípravujeme týdny dopředu, pečeme s dětmi koláče a koblihy, hrajeme masopustní hry, vyrábíme kostýmy a masky. V den veselice je škola ověšena preclíky a klobásami.

Podoba akce se během let různě mění: někdy školu obchází PAN PRONOBUS s kapelou a průvodem, jindy jdeme v průvodu masek okolím mateřské školy navštívit rodiny přátel. Oslava končí až v podvečer ZABITÍM KLIBNY nebo rozpáráním obří JITRNICE. Tancujeme a veselíme se. Velmi důležitou je při této akci účast a pomoc rodičů, kteří s námi hrají na hudební nástroje, pomáhají s výzdobou školy, s výrobou masek, ale hlavně jsou účastníky průvodů a akcí v maskách, takže přispívají k celkové atmosféře a náladě této staročeské oslavy.

Masopustní písničky

Píseň Masopust držíme v podání dětí z modrého oddělení (2014)

Obsah vložený ze SoundCloud uvidíte až po povolení cookies.

Další masopustní písnička - doprovod k tanci smrtek. Text je z Plickova Českého roku, nápěv "Když jsem husy pásala". Zpívají samotné děti z modrého oddělení (2015).

Obsah vložený ze SoundCloud uvidíte až po povolení cookies.

Galerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie z některých společenských akcí naší školy. Vždy jsou zveřejněny fotografie pouze za poslední tři školní roky. Vzhledem k epidemii Covid-19 se bohužel v posledních letech mnoho společných akcí rušilo a tak v některých kategoriích momentálně žádné fotografie nejsou. Od školního roku 2021-22 také ukládáme většinu fotografií do uzavřených třídních blogů.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster