Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Projekt Podpora inovativního vzdělávání a rozvoje pedagogických kompetencí je spolufinancován Evropskou unií.


Projekt Učíme se venku - na zahradě je spolufinancován Evropskou unií.


Práce v hliněném poli® a lekce FIE jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

Zahradní slavnosti neboli dříve Táboráky

Táboráky byly odedávna velkou slavností k ukončení školního roku. Akce se postupem let proměňovala tak, že je spíše velkou Zahradní slavností. Během této celoskošlní slavnosti se loučíme se školním rokem a také s předškoláky, kteří nás opouštějí, když nastupují do základích škol. Rituál loučení se školáky je proro ústředním bodem celé slavnosti. absolventi jsou všichni poplácání "plácačkou", prolezou dlouhým látkovým tunelem a dostanou na památku školní tričko. Celá akce je obvykle doprovázena písničkami v podání jednotlivých tříd, vystoupením hudební skupiny nebo divadelním představením, nebo obojím. Obvykle se koná slavnostní oheň, pečení buřtů a volné "piknikování" po zahradě.

Slavnost obvykle začíná v 16:00 a končí až kolem půl osmé. Táboráku se účastní nejen děti a rodiče, ale i prarodiče a přátelé školy, ba i absolventi, kteří jsou již ve věku rodičů. Celá akce vzniká za finanční pomoci Klubu rodičů.

V letech 2020 a 2021 se kvůli epidemii Covid-19 slavnosti konaly jen v omezené podobě v jednotlivých třídách.

Galerie

Zde si můžete prohlédnout fotografie z některých společenských akcí naší školy. Vždy jsou zveřejněny fotografie pouze za poslední tři školní roky. Vzhledem k epidemii Covid-19 se bohužel v posledních letech mnoho společných akcí rušilo a tak v některých kategoriích momentálně žádné fotografie nejsou. Od školního roku 2021-22 také ukládáme většinu fotografií do uzavřených třídních blogů.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster