Přihlásit odběr zpráv
Novinky v galerii
Aktuální jídelníček

Kliknutím na obrázek zobrazíte větší náhled, PDF verzi jídelníčku najdete zde.
Přehled akcí
stále platné
Podpořili nás

Projekt Učíme se venku - na zahradě je spolufinancován Evropskou unií.


Práce v hliněném poli® a lekce FIE jsou hrazeny z Programu celoměstské podpory vzdělávání na území Hlavního města Prahy.


Proměnu naší zahrady podpořila Nadace Proměny!


Projekt
ZKVALITŇOVÁNÍ PROCESU PŘEDŠKOLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ A ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ 2017-19 je spolufinancován Evropskou unií.

:: Přání a výroční zpráva

1.7.2023

Milí rodiče a děti, přejeme vám, abyste prožili krásné letní prázdniny, uvidíme se opět v pondělí 4. září. Mezitím si můžete přečíst naši pravidelnou výroční zprávu - "Ohlédnutí" za školním rokem 2022-23.

Ohlédnutí:


:: Hledáme posily našeho týmu

27.6.2023

Hledáme asistenta pedagoga

Do naší zelené třídy hledáme od 1. 9. 2023 asistentku nebo asistenta pedagoga na poloviční úvazek. Případnou kvalifikaci pro tuto funkci a zkušenost s předškolními dětmi vítáme. Případní zájemci, prosíme kontaktujte ředitelku školy.

Hledáme pomocnou kuchařku do naší školní kuchyně

Hledáme zaměstnance na pracovní pozici pomocná kuchařka, úklid.
Rozsah práce: plný úvazek, pracovní doba: 8:00 - 16:00.,
pracovní náplň: pomocné práce v kuchyni, distribuce jídla na třídách, úklid,
nástup: od 1. 9. 2023.

Nabízíme práci v příjemném prostředí a milém pracovním kolektivu.

V případě zájmu volejte, nebo pište ředitelce školy: 731 181 954, irena.holema@skolka.org.

:: Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí

20.5.2023

Zveme rodiče nově přijatých dětí na informační schůzku, která se bude konat v úterý 23. května 2023 od 17:30 ve velkém sále naší mateřské školy.

Program schůzky:

1. představení pedagogického sboru MŠ

2. základní informace o naší mateřské škole;

3. přesun se svými třídními učiteli a učitelkami do tříd, kde bude schůzka pokračovat a rodiče dostanou podrobnější informace o chodu tříd.

:: eneBenefest 2023 - AKTUALIZOVÁNO!

8.5.2023

Zveme všechny rodiče, děti, prarodiče, přátele a příznivce na hravý benefiční festival - eneBenefest! Festival se koná 1. června od 14:00 na naší školní zahradě. Budeme si celé odpoledne hrát, bavit se, zpívat, tančit a dobře jíst čeká nás skvělý hudební a divadelní program, festival budou moderovat naši absolventi Julča a Franta Součkovi. Zkrátka velká párty nejen pro caparty! Výtěžek ze vstupného poputuje na platbu nového školního teepee.

Protože učitelé se budou podílet na organizaci festivalu, bude tento den provoz velkých tříd jen do 13:45! Provoz speciální třídy bude bez omezení, to je do 15:00.


Sledujte a sdílejte naši událost na Facebooku a pošlete pozvánku dál - v každé třídě je k rozebrání několik vytištěných pozvánek, které můžete roznést po kavárnách nebo školách!

Těšíme se na vás - Klub rodičů a přátel Fakultní MŠ Arabská.

:: Výsledky zápisu na školní rok 2023-24

4.5.2023

Fakultní mateřská škola se speciální péčí Praha 6, příspěvková organizace, rozhodla prostřednictvím ředitelky školy v souladu s ustanoveními § 34 , § 165 odst. 2 písm.b), odst.2 písm. k), zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb. (Správní řád) v platném znění, že vyhovuje žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2023 - 2024 do Fakultní mateřské školy Fakultní MŠ se speciální péčí, Praha 6 dětem s níže uvedenými registračními čísly.

Registrační kódy přijatých dětí:

Seznam registračních kódů otevřete kliknutím.


Zápisové lístky

Zápisové lístky přijatých dětí přijímáme 9. května od 13:00 do 17:00. V případě, že rodiče přijatých dětí neodevzdají zápisový lístek do naší mateřské školy, na jejich místa postoupí další děti v pořadí podle získaných bodů. Rodiče těchto dětí budeme informovat.

:: Pozvánka na eneBenefest

23.4.2023

Milí rodiče, přátelé a kamarádi,
zapište si do svých deníčků, rodinných kalendářů, diářů, mobilních aparátů, i za uši: 1. června od 14:00 vás srdečně zveme na školkovou zahradu na hravý benefiční festival - eneBenefest!

Budeme si celé odpoledne hrát, bavit se, zpívat, tančit a dobře jíst. Hudební a divadelní představení budou střídat workshopy a dílničky a přijedou i prkýnka, která znamenají svět. Zkrátka velká párty nejen pro caparty! Výtěžek ze vstupného poputuje na platbu nového školního teepee.

Přijďte s námi tímto mimořádným festivalem oslavit Den dětí. Těšíme se na vás - Klub rodičů a přátel Fakultní MŠ Arabská.

:: Fotografování tříd

23.4.2023
plakátek

Dne 12. 5. 2023 dopoledne proběhne v naší školce fotografování tříd. Opět nás bude fotografovat pan Štěpán Hon a stejně jako loni bude fotografovat třídní kolektivy, skupinky i samostatné portréty. Pokud máte zájem o společnou fotografii třídy, skupinovou nebo individuální fotografii dítěte, přihlaste se k fotografování zde: https://www.myalbum.cz/.

Následně budou fotografie umístěny do skrytých webových galerií, kde si je budete moci prohlédnout a rozhodnout se, zda a v jakém počtu a provedení je chcete objednat. Instrukce ke vstupu do galerií Vám přijdou na e-mail z přihlašovacího formuláře.

:: Poděkování

19.4.2023

Děkujeme všem rodičům, kteří nám přišli pomoci na jarní brigádu. I když jsme brigádu kvůli špatné předpovědi na poslední chvíli přesouvali ze soboty na neděli, přišlo nám pomoci mnoho rodin a tak se podařilo udělat všechny naplánované práce. Vyrobili jsme druhou zónu velkého kompostu na velké zahradě, vyměnili kačírek v pádové zóně pod klouzačkou na malé zahradě, vypleli pole a připravili ho na další pěstební období, vyrobili jsme nový vrbový domeček na malé zahradě, zahradu jsme celkově uklidili, místy zbavili plevele a shrabali trávníky.

Ještě jednou děkujeme, moc si vážíme vaší pomoci, bez které by naše zahrada nemohla být tak krásná jako je!


zobrazit | skrýt další

:: Dáme hlavy dohromady - hlasování

10.4.2023

Máme výsledky hlasování!
Nejvíce hlasů rodičů a dětí v celé mateřské škole získala "OPIČÍ DRÁHA."


Milí rodiče, tento týden proběhne ve školce hlasování nápadech, které naše děti navrhy k realizaci v rámci projektu participace. V každé třídě si můžete vyzvednout "hlasovací korálek" - jeden pro rodiče a jeden pro každé dítě a hlasovat do velkých sklenic umístěných pod velkou nástěnkou s návrhy. Hlasovat budeme od úterka 11. dubna od 12:00 do pátku 14. dubna do večera, výsledky hlasování vyhlásíme během oběda na jarní brigádě.


Participace - nástěnka

:: Pozvánka na jarní brigádu - AKTUALIZOVÁNO

10.4.2023
plakátek

Protože je na sobotu zatím deštivá předpověď, přesouváme raději brigádu na neděli. Začátek a konec zůstává stejný. Doufáme, že tato změna bude k užitku.
Děkujeme za pochopení.


Milí rodiče, zveme Vás na JARNÍ BRIGÁDU na naší zahradě, která se koná v sobotu, 15. dubna 2023. Přijďte s námi strávit příjemný den na naší zahradě a přispějte k tomu, aby si vaše děti mohly hrát v podnětném přírodním prostředí.

Brigáda se bude konat celý den, od 10:00 do 18:00, můžete přijít kdykoli během dne a na jakkoli dlouhou dobu. Na brigádu zajistíme oběd: budeme podávat jarní polévku, během dne budeme pálit dřevo, takže bude možné si opéci vlastní špekáčky. Kdo bude chtít k obědu polévku, prosíme zapište se do seznamu ve vaší třídě.

CO BUDEME DĚLAT:

Máme v plánu jednu větší akci: vyrobíme první zónu kompostu na velké zahradě. Kromě toho vyměníme kačírek v pádové zóně pod novou klouzačkou, vyhrabeme listí z trávníků, opravíme plůtky kolem keříků a pole, vyplejeme pole, vytřídíme a opravíme přírodní herní materiály, záhony doplníme kompostem, přeházíme kompost na malé zahradě a uděláme i další práce.

CO POTŘEBUJEME:

Protože škola nemá dostatek nářadí, prosíme ty, kteří mají tu možnost, aby si přinesli svoje, anebo nám zapůjčili další nářadí pro ostatní. Letos budeme potřebovat především hodně HRÁBÍ, NŮŽKY NA KEŘE, RÝČE, PILY a nářadí na stavbu kompostu: RUČNÍ KOTOUČOVOU PILU, AKUVRTAČKU, VELKÁ KLADIVA. Rovněž hledáme někoho, kdo má přívěsný vozík a mohl by zajet do Úholiček pro vozík kompostu. Budete-li mít nějaké otázky nebo náměty k brigádě, nebo můžete-li přispět nějakým materiálem, napište na david.dvorak@skolka.org.

Těšíme se a děkujeme!

:: Fotografie z celoškolní akce, vynášení Moreny

7.4.2023

Fotografie z dopolední celoškolní akce vynášení Moreny, kdy jsme společně Morenu vynesli, zapálili a do potoka hodili.

zobrazit | skrýt další

:: Zápis do naší mateřské školy

3.4.2023
plakátek

Milí rodiče,
zveme Vás k zápisu do naší mateřské školy na školní rok 2023-24. Zápis v naší mateřské škole je dvoudenní, proběhne 2. a 3. května 2023, vždy od 12:30 do 17:30.

K zápisu do naší mateřské školy přijďte s dítětem! Ačkoli o přijetí dětí rozhodují kritéria, chceme se s dítětem seznámit, moci s ním komunikovat a vidět ho při volné hře. Usilujeme totiž o vyvážené a harmonické složení našich věkově heterogenních tříd a proto potřebujeme mít o nastupujících dětech co nejvíce informací. Rovněž se domníváme, že je užitečné, když má dítě určitou představu, jak vypadá školka, do které nastoupí. Zápis je v naší mateřské škole organizován tak, že si vaše dítě "pohraje ve třídě s našimi učiteli", zatímco rodiče budou podstupovat administrativu přijímacího řízení.

Kriteria, která uplatňujeme při zápisu do naší mateřské školy, najdete zde.

Jak postupovat při zápisu

V každém případě si stáhněte si "manuál" Jak přihlásit dítě do školky, zde najdete jen stručnější shrnutí:

1. Navštívíte webovou aplikaci městské části Praha 6, která bude v provozu od 3. 4. 2023 do 1. 5. 2023, zde vyplníte jednu žádost o přijetí i pro více mateřských škol najednou, rezervujete si čas, kdy se k zápisu do mateřské školy dostavíte a tuto žádost vytisknete, případně uložíte jako PDF soubor. Žádost o přijetí v papírové podobě můžete získat na ÚMČ Praha 6.

2. Žádost o přijetí necháte potvrdit lékařem; v případě podávání více žádostí můžete použít ověřenou kopii lékařského potvrzení.

3. Žádost o přijetí můžete podat:

osobně v naší mateřské škole 2. nebo 3. května, ve vámi rezervovaném čase,

osobní datovou schránkou (firemní datová schránka není přípustná) - ID naší datové schránky: 4jprpjk,

e-mailem podepsaným uznávaným elektronickým podpisem zaslaným na e-mailovou adresu irena.holema@skolka.org.

Elektronicky podané žádosti musí být doručeny od 2. 5. 2023 0:00 hodin do 3. 5. 2023 23:59 hodin. Ať už zvolíte jakýkoukoli metodu doručení přihlášky, vždy obdržíte unikátní registrační kód, pod kterým budete moci na webu www.jakdoskolky.cz sledovat umístění dítěte v jednotlivých školkách. Aktualizace údajů proběhne vždy 1x týdně, a to až do 31. 7. 2023

4. Výsledky zápisu zveřejníme 4. května ve 12:00 na webu naší mateřské školy.

5. 9. května od 13:00 do 17:00 pak odevzáte zápisový lístek do jedné vámi zvolené mateřské školy, kam bylo vaše dítě přijato. Pokud zápisový lístek neodevzdáte, na vaše místo automaticky nastoupí další dítě v pořadí.

Dokumenty potřebné pro podání žádosti o přijetí

vyplněnou a podepsanou žádost o přijetí, potvrzenou lékařem,

rodný list dítěte nebo jeho kopii k nahlédnutí,

doklad o trvalém pobytu, tj. občanský průkaz dítěte nebo zákonného zástupce případně výpis z evidence obyvatel.

Přijímání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Děti se speciálními vzdělávacími potřebami přijímáme do naší mateřské školy na základě doporučení speciálně pedagogického centra nebo nebo jiného jiného poradenského zařízení. Máte-li zájem o přijetí takového dítěte, prosíme kontaktujte ředitelku školy již před zápisem. Prosíme, k zápisu si rezervujte některý termín 2. května. Tento den vám budou k dispozici pracovníci našeho speciálně pedagogického centra!

Přijímání dětí ukrajinských uprchlíků do mateřských škol v Praze 6

K zápisu do mateřských škol v období od 2. do 16. května nemohou podat přihlášku cizinci s vízem za účelem strpění pobytu na území ČR podle § 33 odst. 1 písm. a) zákona o pobytu cizinců na území ČR („uprchlíci“) s místem pobytu ve spádové oblasti (Praha 6). Pro tyto cizince – uprchlíky je určen termín zápisu 12.6.2023.

Для зарахування в МОЗ у період з 2 по 16 травня не можуть подати заяву іноземці з візою для того, щоб стерти перебування на те риторії ЧР відповідно до § 33 п. Пункт 1 а) Закону про перебуванняіноземців на території ЧР («біженці») з місцем перебування в зоні відчуження.Для цих іноземців – біженців призначений термін зара хування 12.6.2023.

Dlja zarachuvannja v MOZ u period z 2 po 16 travnja ne možut' podaty zajavu inozemci z vizoju dlja toho, ščobsterty perebuvannja na terytoriji ČR vidpovidno do § 33 p. Punkt 1 a) Zakonu pro perebuvannja inozemciv na terytoriji ČR («biženci») z miscem perebuvannja v zoni vidčužennja.Dlja cych inozemciv – bižencivpryznačenyj termin zarachuvannja z 12.6.2023.

English version

English version of official instructions: "How to enrol your child in preschool" find here.

Dokumenty ke stažení


:: Vynášení Moreny

14.3.2023

V úterý, 21. března budeme společně celá škola vynášet Morenu. Tato akce se koná dopoledne od 9:20 až do 13:00 a je tedy třeba počítat s tím, že oběd bude tento den až ve 13:00. Průvod s Morenou půjde od školky do Šáreckého údolí k potoku stejnou trasou jako loni, takže bude trochu kratší; tam i zpět celkem 3,3 km. Prosíme, aby byly děti na cestu dobře vybaveny: turistickými botami a vhodným oblečením. Ty z dětí, které by cestu pravděpodobně nezvládly, mohou zůstat ve školce; domluvte se v tomto ohledu ve vašem oddělení. Během cesty nás čeká celkem pět "zastavení", při každém z nich bude mít jedna z našich tříd připravenou malou akci s folklórním textem.

Kdo z rodičů by se chtěl vynášení Moreny zúčastnit, je samozřejmě vítán; pro informaci: mapu trasy najdete na stránce o akci; letošní trasa však není vhodná pro kočárky. Bude-li ráno silně pršet, akce se posune na některý další den.

:: Fotografie z oslav Masopustu

5.3.2023

Fotografie z masopustních slavností.

Červená třída

zobrazit | skrýt další

Modrá třída

zobrazit | skrýt další

:: Projekt m.č. Praha 6 „Pomoc rodinám s dětmi“ opět prodloužen

5.3.2023

Projekt městské části Praha 6 „Pomoc rodinám s dětmi“, díky němuž lze získat příspěvek na stravování dětí v mateřských a základních školách v Praze 6 byl opět prodloužen i na období březen až červen 2023. Podrobné informace a žádost o podporu najdete v níže přiložených dokumentech:


:: Dáme hlavy dohromady

2.3.2023
plakátek

Naše mateřská škola se účastní participativního projektu městské části Praha 6 "Dáme hlavy dohromady". Městská část Praha 6 na tento projekt vyhradila celkem 2.3 milionu korun, které se rozdělí mezi mateřské školy. Na naši školu tak připadá 94.262,- Kč. Děti budou navrhovat, jak tyto prostředky vynaložit, o návrzích dětí budou posléze hlasovat nejen děti, ale i rodiče. Buďte tedy připraveni, že vás nejbližších týdnech budeme o projektu dále informovat :-).

Informace o projektu najdete zde: https://www.praha6.cz/zpravodajstvi/participaci-si-vyzkousi-i-deti-ve-skolkach_64225.html

:: Kriteria pro přijetí do naší mateřské školy

1.3.2023

Zápis do naší mateřské školy se bude konat 2. a 3. května 2023 od 12:30 do 17:30. Děti budeme přijímat podle níže uvedených kriterií, počet volných míst pro školní rok 2023-24 je: 30 míst ve velkých třídách a 2 místa ve speciální třídě.

Obecné informace o přijímacím řízení

Školským obvodem je pro mateřské školy městské části Praha 6 celé území městské části, tzn. můžete přihlásit své dítě do kterékoliv mateřské školy v rámci m.č. Praha 6, i do více mateřských škol. Přečtěte si oficiální příručku Jak přihlásit dítě do školky.

Přijímání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami

Děti se speciálními vzdělávacími potřebami přijímáme do naší mateřské školy na základě doporučení speciálně pedagogického centra nebo nebo jiného jiného poradenského zařízení. Máte-li zájem o přijetí takového dítěte, prosíme kontaktujte ředitelku školy již před zápisem.

Kritéria pro přijetí


Den otevřených dveří

Den otevřených dveří se letos uskuteční 27. března 2023 od 9:00 do 11:00, informace o něm najdete zde.

:: Masopust 2023

13.2.2023
plakátek plakátek

Zveme všechny děti, rodiče i prarodiče na naši největší celoškolní akci: Masopustní veselici. Tato společenská akce proběhne v úterý, 21. února, ve velkých třídách od 16:30 nebo od 16:00, podle délky programu, v duhovém oddělení již od 15:30. Každá třída bude mít trochu odlišný, samostatný program, některé třídy budou mít průvod masek venku, některé budou ve třídě. Všechny velké třídy se však v 18:30 sejdeme na velké zahradě, kde masopustní veselice vyvrcholí zabitím klibny a společnou písní Masopust držíme.

Tento den nebudeme v 16:00 spojovat děti v jedné třídě! Prosíme rodiče, kteří mají tu možnost, aby vzali své děti před akcí alespoň na chvíli domů nebo provětrat na zahradu, či jakkoli jinak odpočinout.

Pokud se chcete inspirovat, fotografie z minulých masopustů a najdete na stránce o masopustech v sekci celoškolních akcích. Podrobné informace o tom, jak bude vaše třída Masopust slavit, obdržíte od vašich učitelů.

Obsah vložený ze SoundCloud uvidíte až po povolení cookies.

:: Letní příměstský tábor v naší mateřské škole

5.2.2023

Náš letní příměstský tábor je bohužel již obsazen!

Vážení rodiče, dovolujeme si Vás a Vaše děti informovat a pozvat k účasti na letním příměstském táboře, který se uskuteční ve dnech 21. 8. - 25. 8. 2023 v areálu naší školky. Tématem tábora bude:

„HRAVÉ VAŘENÍ“


Na letošním letním táboře se zaměříme na naše chuťové pohárky. Děti se naučí rozeznávat chutě, nahlédnou do tajů kuchařského umění, naučí se míchat a krájet. Zažijí přípravu jídla na ohni a další tak trochu jiné způsoby vaření. Nebude chybět odborné okénko pana šéfkuchaře, který si pro nás připraví kulinářské překvapení. Děti se budou podílet na přípravě jídel v průběhu celého dne, kdo nebude právě vařit, bude sportovat, hrát si nebo tvořit.

Během tábora není zajištěna odborná péče o děti se speciálními vzdělávacími potřebami, proto není možné přijmout dítě s podpůrnými opatřeními.

Cena za pobyt pro jedno dítě je 2.300,- Kč. V ceně je program včetně materiálu a techniky, strava (dopolední svačina, oběd, odpolední svačina), pronájem školy, plat lektorů. Tábor se otevírá, pokud se přihlásí alespoň 20 dětí, maximální počet dětí je 25.

Dítě můžete přihlásit do 31.5.2023 přihláškou, kterou si můžete vyzvednout ve své třídě nebo stáhnout zde. „Scan“ přihlášky lze zaslat i e-mailem na adresu irena.holema@skolka.org.

Přihláška na tábor je ke stažení zde:


:: Zvyšujeme zálohy na stravné

22.1.2023

Milí rodiče, s platností od 1.2.2023 jsme nuceni navýšit měsíční stravné:

děti do 6 let věku včetně budou platit měsíční zálohu na stravné 945,- Kč;

děti, které v období od 1. září do 30. srpna dovrší 7 let věku - budou platit měsíční zálohu na stravné 987,- Kč.

Úplné informace o placení školného a stravného najdete zde. Výše školného se nemění.

:: Den otevřených dveří - AKTUALIZOVÁNO!

8.1.2023
plakátek

Kapacita pro návštěvy na den otevřených dveří je již vyčerpána!


Milí rodiče, zveme vás na Den otevřených dveří, který se letos uskuteční 27. března 2023 od 9:00. Tato akce je určena pro rodiče, kteří se chtějí blíže seznámit s filozofií naší školy, metodami, které při práci s dětmi využíváme, s přístupem našich učitelek a učitelů.

Program:

9:00 - 10:00 - Setkání s ředitelkou MŠ ve velkém sále školy, zprostředkování základních informací, bude i prostor pro otázky rodičů.

od 10:00 - Prohlídka mateřské školy, návštěva jednotlivých tříd, která bude organizována podle počtu návštěvníků.

Prosíme rodiče, aby z organizačních důvodů dorazili na den otevřených dveří nejpozději v 9:00 a bez svých dětí. Vzhledem k velkému zájmu o Dny otevřených dveří a pro hladké organizační zajištění akce žádáme všechny zájemce o návštěvu, aby se předem přihlásili e-mailem (irena.holema@skolka.org) u ředitelky školy.

Těšíme se na Vás.

:: Pozvánka na setkání pro rodiče předškoláků

7.1.2023
plakátek

Milí rodiče, zveme vás na setkání pro rodiče předškoláků, které se uskuteční 23. 1. 2023 od 15:30 v sále naší mateřské školy.

Předškolákem je dítě tehdy, pokud oslaví svoje šesté narozeniny do 31. 8. 2023, v dubnu jej čeká zápis do školy.

Pokud máte doma předškoláka, srdečně vás zveme na setkání, kde se dozvíte všechny informace, které potřebujete vědět před zápisem do základní školy:

termín zápisů, stručný přehled škol, spádovost,

připravenost dítěte na školu, jak ji mohu podpořit v konkrétních oblastech (myšlení, pozornost, řeč, fonematické uvědomování, grafomotorika, sociální kompetence…),

odklad školní docházky – kdo posoudí zralost dítěte a zprostředkuje potřebný dokument.

Na setkání s vámi se těší Jana Nermutová, speciální pedagog SPC při FMŠ Arabská.

Rodiče dětí, které jsou v péči našeho SPC, se mohou objednat k osobní konzultaci emailem na spc@skolka.org.

:: Projekt m.č. Praha 6 „Pomoc rodinám s dětmi“ prodloužen

3.1.2023

Projekt městské části Praha 6 „Pomoc rodinám s dětmi“, díky němuž lze získat příspěvek na stravování dětí v mateřských a základních školách v Praze 6 byl prodloužen i na období leden – únor 2023. Podrobné informace a žádost o podporu najdete v níže přiložených dokumentech.


:: PF 2023

26.12.2022

Milí rodiče,
přejeme Vám vše nejlepší v novém roce!

PF 2023

:: Vánoční akce

14.12.2022
plakátek plakátek

Přehled vánočních akcí v naší školce:

20. prosince, dopoledne Vánoční oslavy ve třídách

21. prosince, podvečer Vánoční setkání dětí a rodičů

22. prosince, 10:30 Vánoční zpívání na chodbě

Další informace o vánočních oslavách dostanete ve vašich třídách.

Provoz během vánoc

Vážení rodiče, během vánočních svátků bude naše mateřská škola v době od 23.12.2022 do 1.1.2023 uzavřena.
Děkujeme za pochopení.

:: Divadlo: Legenda o Svatém Martinovi

1.11.2022

V pátek 4.11. dopoledne nám divadelní soubor Pruhované panenky zahraje Legendu o svatém Martinovi. Jako všechna divadelní představení v naší mateřské škole, je i toto hrazeno z příspěvku do Klubu rodičů.

:: Přerušení provozu

31.10.2022

Milí rodiče,
z důvodu školení našeho pedagogického týmu bude dne 18.11. provoz naší školy přerušen.

Děkujeme za pochopení.

:: Poděkování

19.10.2022

Děkujeme všem rodičům, kteří nám přišli pomoci na podzimní brigádu. Přesto, že počasí nám během brigády nepřálo, nám přišlo pomoci více více než 90 lidí. Během brigády jsme vyrobili novou kuchyňku za palet na malé zahradě, pověsili houpačku na lípu, přeházeli oba komposty, vypleli pole jahod, pádové a pískové zóny na celé zahradě, opravili domeček - teepee na velké zahradě, jako obvykle jsme prostříhali tunely v živých plotech a kompletně jsme uklidili zahradu!

Děkujeme, moc si vážíme vaší pomoci, bez které by naše zahrada nemohla být takovou, jakou pro naše děti je.


zobrazit | skrýt další

:: Pozvánka na podzimní brigádu - aktualizováno

11.10.2022
plakátek


Milí rodiče, zveme Vás na PODZIMNÍ BRIGÁDU na naší zahradě, v SOBOTU 15. ŘÍJNA.

Každoročně pořádáme dvě brigády: jarní a podzimní, které nám jednak umožňují udržet naši velkou a krásnou zahradu jako dobré herní prostředí a jednak vždy přinesou zahradě něco nového.

Brigáda se bude konat celý den, od 9:00 do 18:00, můžete přijít kdykoli během dne a na jakkoli dlouhou dobu. Na brigádu zajistíme oběd: budeme podávat dvě různé polévky a nakonec bude jedno dýňové překvapení. Kdo bude polévku chtít, prosíme zapište si do seznamu ve vaší třídě počet porcí. Během dne budeme pálit vetší množsvtí dřeva, takže si všichni můžete přinést něco na opékání.

CO BUDEME DĚLAT:

Letos to bude méně práce, čeká nás hodně prostřihování keřů, pálení dřeva, úklid a údržba zahrady. Máme ale v plánu vyrobit jednu novou věc: druhou kuchyňku z palet - tentokrát na malou zahradu.

Z palet vyrobíme druhou kuchyňku na malou zahradu.

Prostříháme a obnovíme chodbičky v živých plotech.

Vyplejeme pole jahod.

Uklidíme po celé zahradě přírodní materiály: uložíme je, kam patří.

Přeházíme komposty.

Vyplejeme a zryjeme dopadové zony.

Bonusová akce: dokončení opravy prohnilého dna lodi-

Celkově uklidíme zahradu.

CO POTŘEBUJEME:

Protože škola nemá dostatek nářadí, prosíme ty, kteří mají tu možnost, aby si přinesli svoje, anebo nám zapůjčili další nářadí pro ostatní. Letos budeme potřebovat NŮŽKY NA KEŘE, HRÁBĚ, PILY, KOLEČKA. Budete-li mít nějaké otázky nebo náměty k brigádě, nebo můžete-li přispět nějakým materiálem, napište na david.dvorak@skolka.org.

Těšíme se a děkujeme!

:: Balíček pomoci Pražanům

9.10.2022

Naše škola je zapojena do do programu Balíčku pomoci Pražanům, ve kterém můžete požádat o prominutí školného či stravného nebo o příspěvek na mimoškolní aktivity pořádané školou.

  • Žadatelem je zákonný zástupce dítěte, přičemž dítě musí mít trvalý pobyt v hl. m. Praze).
  • Žádost se podává řediteli mateřské školy, kterou dítě navštěvuje.
  • Podmínkou obdržení příspěvku jsou sociální důvody nebo finanční nouze, rodiče tuto skutečnost potvrzují čestným prohlášením.
  • Žádost je třeba podat do 31. 10. 2022, přičemž stravné nebo školné bude prominuto od 1. 11. 2022.

Informace o Balíčku pomoci najdete zde: https://pomocprazanum.praha.eu/cz/balicek-skolstvi.

:: Informace k zahájení školního roku 2022-23

28.8.2022
plakátek plakátek

Školní rok v naší mateřské škole začne ve čtvrtek 1. září.

Základní informace k provozu školy, to je: co mají děti mít, kdy je škola otevřena a kdy zavřena, kontakty, provozní doby všech oddělení najdete v tomto dokumentu. Je to stejný dokument, který je k dispozici při třídních schůzkách a který obdrželi i rodiče nových dětí na informační schůzce.

Výše školného a stravného

Školné se pro tento rok snižuje na 790,- Kč měsíčně, výše stravného se nemění, zůstává 840,- resp. 882,- Kč. Výše stravného se může během roku změnit. Úplné informace o placení školného a stravného najdete zde.

Harmonogram provozu školy

Pro letošní rok se organizace provozu poněkud změnil, přehled najdete zde.

Celoškolní akce

Termíny letošních celoškolních akcí najdete zde. Zatím tu není uvedeno všechno, co plánujeme.

Třídní schůzky

Zveme všechny rodiče na třídní schůzky, které se uskuteční 12. září 2022 od 17:30 ve vašem oddělení. Během schůzek obdržíte aktuální informace týkající se organizace školního roku, budete informováni o celoškolních akcích, kroužcích a podobně. Třídní schůzky budou současně valnou hromadou Klubu rodičů a proto Vás prosíme, abyste se dostavili, i když jste se zúčastnili již loňských nebo předloňských třídních schůzek a neočekáváte žádné nové informace.

Personální změny

Letos opět došlo k několika málo personálním změnám. Do červené třídy se po mateřské jako učitelka vrací Rebeka Hájková, Hana Brožová bude letos učitelkou ve žluté třídě, odkud již před koncem loňského školního roku odešla na mateřskou Anežka Holemá. Z duhové třídy odchází na mateřskou dovolenou Kateřina Smržová, odchází rovněž Iva Frošová, jako nové asistentky nastupují Alžběta Fojtová a Jaroslava Šupová.

Omezení hry na malé zahradě

Na malé zahradě probíhá stavba nové klouzačky. Prosíme vás proto, abyste při pobytu vašich dětí na malé zahradě dbali zvýšené bezpečnosti a nepoužívali klouzačku, dokud vám nedáme vědět. I když se vám bude zdát klouzačka hotová, musí také projít certifikací.


© Fakultní mateřská škola se speciální péčí
Arabská 681, 160 00, Praha 6
webmaster